Slavnosti solné Zlaté stezky 2018

Každoročně je historie a rozkvět města ze 14. – 16. století připomínána na Slavnostech solné Zlaté stezky, kde je v posledním týdnu měsíce června ukázkami dobových řemesel, kulturními programy, trhy a průvody v historických kostýmech přiblížena sláva města.

Slavnosti solné Zlaté stezky se konají od roku 1991 každým rokem, což je důkazem, že jde o celoměstskou akci, která již našla své pevné místo v kulturně-společenském životě města Prachatice jejíž charakter přerostl hranice města a je akcí regionální i mezinárodní.

Ze slavností se podařilo, a tím i z našeho města, vytvořit místo pro setkávání zástupců měst a kulturních spolků nejen z našeho regionu, České republiky, měst ležících na Zlaté stezce, ale i z ostatních partnerských měst z Německa, Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Itálie, Litvy a Běloruska.

Opět se tedy v Prachaticích na konci června představí historie v celé své kráse, současnost pak představí řada našich i zahraničních umělců a předvedou to, čím se lidé dnes chtějí bavit. Budeme mít možnost se seznámit s kulturou různých zemí Evropy, zejména zemí partnerských měst. Město přijme opět řadu zahraničních delegací, souborů, ale i návštěvníků.

Do celého komplexu slavností jsou zahrnuty i další kulturní programy a akce:

program pro děti
divadelní představení
koncerty
výstavy
vystoupení tanečních a hudebních souborů
slavnostní ceremonie
pochodňový průvod
historické tržiště, šerm, kejklíři apod

Slavnosti Zlaté stezky jsou sice jenom jednou za rok, ale Prachatice stojí stále, jsou městem pohostinným, příjemným a milým a jako stvořeným pro víkendový výlet nebo dlouhodobější dovolenou.

Datum: 
29 Červen, 2018 - 13:00
Vstup: 

150

Místo: 
Zdroj informací: 
slavnosti.prachatice.eu
Přítomný Epigoňák: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Trochu vypadáte jako robot, potvrďte prosím, že to není pravda